top of page
Vyhledat
  • restorativ

Nabídka NOVĚ AKREDITOVANÉHO KURZU PRO PRACOVNÍKY V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH!🤗👍

Máme velkou radost, že jsme rozšířili naši nabídku akreditovaných vzdělávacích kurzů o kurz Práce s obětí trestného činu v místech prvního kontaktu. Kurz je určen pro pracovníky v sociálních službách, zahrnuje 8 vyučovacích hodin, povedou ho naši zkušení lektoři Mgr. Radek Makový a Mgr. Petr Hýl a jeho cena je 1690,-Kč/účastník.

Více o našich kurzech naleznete na webových stránkách v záložce Vzdělávání https://www.restorativ.cz/vzd%C4%9Bl%C3%A1v%C3%A1n%C3%AD-1


Cílem kurzu je připravit pracovníky v sociálních službách na setkání s obětí trestného činu. Sociální služba bývá velmi často pro oběť místem prvního kontaktu, kde je možné jí podpořit v její situaci. Účastníci budou seznámeni s tím, kdo je vlastně obětí trestného činu a kdo může být tzv. zvlášť zranitelnou obětí. Dále jim budou předloženy možné podoby prožívání dopadů trestného činu a způsoby vyrovnávání se s nimi. Prostor bude věnován předsudečnému posuzování a mýtům, které se k problematice obětí trestných činů vážou. V rámci semináře budou představeny potřeby obětí, základní práva obětí trestných činů a systém odborné pomoci obětem. Absolventi budou schopni oběť identifikovat, poskytnout jí základní podporu v podobě informací o základních právech a nasměrovat ji na specializovaná místa bezplatné pomoci, aby podpůrnou sítí oběť nepropadla.


3 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page