top of page
Vyhledat
  • restorativ

Konference končícího projektu Snižování rizik odsouzených

V Tereziánském sále Břevnovského kláštera se za přítomnosti zástupců Velvyslanectví norského království v Praze, ředitelství Norské nápravné služby, Ministerstvo spravedlnosti a financí ČR, vedení Vězeňské služby ČR a zapojených věznic, garantů, lektorů a odborné veřejnosti uskutečnila slavnostní závěrečná konference projektu Snižování rizik odsouzených prostřednictvím intervenčních programů. Projekt končí 30. dubna 2024.

V rámci závěrečné konference byly představeny jednotlivé programy, jimiž zaznívala napříč slova o významu trestu, který mění; o trestu a pomoci, které nejsou ve vzájemném rozporu; o vzájemné obohacující spolupráci mezi norskou nápravnou službou a Vězeňskou službou ČR, která s léty vyrostla v partnerství a přátelství.

Realizace projektu, financovaná Fondy EHP a Norska, byla zahájena v březnu 2020. Hlavním cílem projektu bylo zlepšení služeb pro vězněné osoby prostřednictvím převzatých a na české podmínky lokalizovaných programů (program Motivátor, Pappa program) a zavedení zcela nových programů pro uživatele drog (program substituční léčba, program ochranné léčení, doléčovací program).

Práce s odsouzenými má v každém případě smysl, je to jediný způsob jak předejít recidivě👍✌️🤗


Zdroj: Facebook Vězeňské služby ČR3 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page