top of page
Vyhledat
  • restorativ

Žlutý běh proti předsudkům byl letos ve znamení žen

20. června 2023 proběhl v Aktivním lesoparku Řepy 8. ročník Yellow Ribbon Run, což je běh na podporu lidí s trestní minulostí. Organizátoři letošního ročníku šířili osvětu na téma vězněných žen. Na akci pro veřejnost, které předcházely virtuální běhy ve věznicích, se sešlo 480 běžců a mezi nimi také 50 odsouzených, kteří si svůj trest ještě odpykávají.


Běhu se žlutou stužkou se zúčastnili také běžci z řad Vězeňské služby ČR, Probační a mediační služby, Ministerstva spravedlnosti ČR nebo úřadu ombudsmana. Štafetu sestavila také patronka dětí Žluté stužky, moderátorka Barbora Černošková. Žlutou stužku podpořil také ambasador projektu, herec Petr Čtvrtníček, který návštěvníkům griloval své originální speciality. Hlavní závod podporuje a organizuje sportovec a filantrop, Tomáš Slavata.


Zdroje:


Aktivním lesoparkem Řepy zatřásli závodníci během proti předsudkům. In: YELLOW RIBBON.CZ [online]. Praha 2023-06-23 [cit. 2023-06-25]. Dostupné z: https://yellowribbon.cz/news/aktivnim-lesoparkem-repy-zatrasli-zavodnici-behem-proti-predsudkum/Aktivním lesoparkem Řepy zatřásli závodníci během proti předsudkům. [foto] In: YELLOW RIBBON.CZ [online]. 2023-06-23 [cit. 2023-06-25]. Dostupné z: https://yellowribbon.cz/news/aktivnim-lesoparkem-repy-zatrasli-zavodnici-behem-proti-predsudkum/


3 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page